Eesti Arengufondi investeerimisettevõte SmartCap investeerib tehnoloogiaettevõttesse Defendec

Eesti Arengufondi investeerimisettevõte SmartCap investeerib koos kaasinvestor Firepower Ventures OÜga kuni 1,2 miljonit eurot rahvusvahelise potentsiaaliga Eesti tehnoloogiaettevõttesse OÜ Defendec.

SmartCapi juhatuse liikme Heidi Kakko sõnul sobib Defendec suurepäraselt investeeringuks, sest firmal on kõrgtehnoloogiline ja maailmas läbilöögivõimeline toode ning selge plaan rahvusvaheliseks laienemiseks ja kasvuks. “Defendec pakub lahenduse selgestimõistetavale ja universaalsele probleemile: maailmas on tuhandeid kilomeetreid maismaapiire või infrastuktuure, mida on raske või lausa võimatu efektiivselt valvata – selleks pole piisavalt inimesi ega raha,” märkis Kakko. “Probleemi saab aga lahendada Defendeci sensorseadmetega, mis tänaseks on end juba NATO idapiiril igati tõestanud. SmartCap usub ettevõttesse ja toetab seda ambitsioonika äriplaani elluviimisel.”

Defendec OÜ on Eesti tehnoloogiaettevõte, mis on keskendunud uue põlvkonna juhtmevaba piiri- ja perimeetrivalve tehnoloogia Smartec arendamisele ning müügile. Ettevõtte peamisteks klientideks on paljude riikide piirivalvejõud, suurt potentsiaali omab tehnoloogia aga ka kriitilise infrastruktuuri objektide valve valdkonnas. Uue investeeringuga luuakse ettevõttes võimalused senisest veelgi suuremas mahus piirivalvetehnoloogia Smartdec müügiks ning uute tooteperekondade välja arendamiseks.

Defendec OÜ juht Jaanus Tamm sõnas, et Defendecil on oma toodete välisturgudele viimisel suured plaanid, mis esitavad suuri väljakutseid ka omanikele ja meeskonnale. “SmartCapi ning Firepower Ventures näol lisanduvad Defendeci omanikeringi investorid, kelle kontaktivõrgustik ja kogemused annavad ettevõttele pikas perspektiivis kindlasti rohkem kui ainult kaasatud investeeringusumma,“ rääkis Tamm.

Defendeci elektroonilise piirivalvuri lahenduse abil teostab Politsei- ja Piirivalveamet Eesti maismaapiiri valvet. Lisaks Eestile kasutavad Defendeci arendatud seadmeid Rumeenia, Albaania, Montenegro ja Ukraina piirivalveametid ning mitmed organisatsioonid mujal maailmas. Tänavu märtsis kirjutas Defendec Eesti Kaitseväega alla raamlepingu koostööks innovatiivaatiliste kaitsetehnoloogiate ja -seadmete arendamisel ja testimisel.

Eesti Arengufondi juhatuse esimehe Tõnis Arro sõnul on investeering Defendec OÜ’sse Arengufondi investeerimisettevõtte AS SmartCap uue riskikapitalifondi Early Fund II esimene investeering. “Kuna alates Eesti Arengufondi investeerimistegevuse algusest 2008. aastal on Eesti seemneettevõtete tase järjest tõusnud ning vajadus riskikapitali järele jätkuvalt suur, siis on meil hea meel, et uue fondiga suudame Eesti innovaatilistele ettevõtetele vajalikku kapitali pakkuda.“

AS SmartCap on Eesti Arengufondi tütarettevõte, mis tegutseb riskikapitali fondivalitsejana investeerimisfondide seaduse alusel.

Lisainfo ja kontakt:

Heidi Kakko, AS SmartCap juhatuse liige,

GSM 5624 9959; e-post: e-post: heidi.kakko[A]arengufond.ee

Jaanus Tamm, Defendec OÜ juhatuse esimees,

GSM 5340 2633; e-post: jaanus.tamm[A]defendec.com

Loe Defendecist ja toodetest lähemalt:

www.defendec.com

Elektrooniline Eesti-Vene piirivalve (Postimees)

Defendec raputab maailma (Director)

Tõnis Arro, Arengufondi CEO:

Tõnis Arro Zerply profiil

Tõnis Arro profiil AngelListis