Pressiteade: Idufirmade kiirendis kaheksa uut meeskonda, vilistlastel miljon eurot rahastust

Eesti esimeses idufirmade kiirendis Startup Wise Guys alustab kolmas lend noori tehnoloogiaettevõtteid. Kohal on kaheksa meeskonda seitsmest riigist, keda ootab ees tihe kolmekuuline programm. Selle käigus saadakse nõu kohalikelt ja rahvusvahelistelt mentoritelt ning programm päädib esitluspäevadega Tallinnas ja Londonis.

Möödunud aastal asutatud Startup Wise Guysil on tänaseks kahe lennu jagu edukaid vilistlasi, kellesse erinevad investorid on tänaseks paigutanud üle miljoni euro.

Kiirendi esimesest lennust pärinevasse Hollandi videoäppi WappZapp on investeeritud 650 000 eurot, viimane rahasüst tuli soomlaste meediagrupi Sanoma investeerimisharult. Kokku on saanud jätkurahastust kuus esimese lennu firmat kaheksast.

Teisest lennust on üks idufirma tõstnud 100 000 dollarit, rahastust on saanud veel üks ning kahel ettevõttel on läbirääkimised investoritega lõppjärgus. Käivet teenivad juba 70% teise lennu firmadest.

“Vilistlastiimid teevad suurepärast tööd ja rahvusvaheline huvi meie kiirendiprogrammi vastu kasvab jõudsalt,” ütles Startup Wise Guysi kaasasutaja ja juht Mike Reiner. “Sel nädalal alustavad näiteks tiimid Indiast, Costa Ricast, Tšehhist, Lätist, Venemaalt ja muidugi Eestist. Siinne idufirmade ökosüsteem on õitsele löönud ning on tore, et kohalike edulugude toel on Eestist tehtud magnet andekatele ettevõtjatele kogu maailmast”.

Tänaseks tugevad tiivad saanud Startup Wise Guysi saamisloos on olulisel kohal Arengufond, mis tegi algse investeeringu kiirendi käivitamiseks. Lisaks investeerib Arengufondi investeerimisharu SmartCap arenguprogrammi läbinud idufirmadesse kokku kuni miljon eurot.

SmartCapi investeeringute halduri Andrus Oksa sõnul on Eesti ettevõtlus- ja investeerimiskliima muutumas. “Eesti on liikunud peamiselt kohalike idufirmade toetamiselt punkti, kus meist on saamas arenguplatvorm ettevõtjatele kogu maailmast. Kui ideed, sidemed ja talendid siin omavahel tihedalt kokku puutuvad, paraneb oluliselt Eesti (tehnoloogia)ettevõtete rahvusvaheline integreeritus”. 

Lisaks SmartCapi investeeringule toetavad kiirendi edukaid vilistlasi kokku miljoni euroga ka 15 ingelinvestorit, kes aitavad ühtlasi valida programmiga liituda soovivaid idufirmasid.

Ingelinvestor Riivo Anton on Startup Wise Guysi arenguga rahul. “15 programmis osalenud ettevõttest on 9 jätkuinvesteeringu juba saanud või kohe saamas, mis võimaldab ettevõtetel jätkata arengut ning on ühtlasi tunnustuseks kiirendi meeskonna tööle”.

“Investeeringu tootluse seisukohast on loomulikult kõige olulisemad exited ning praegused arengud lubavad eeldada, et oleme õigel teel. Mõne aasta perspektiivis saame kuulda ka esimestest edukatest väljumistest. Startup Wise Guys on teinud head tööd Eesti kui soodsa ettevõtluskeskkonna tutvustamisel. Selle tõestuseks on asjaolu, et värskelt programmi alustanud ettevõtete enamik pärineb välismaalt,” lisas Anton.

Startup Wise Guys investeerib igasse programmiga liitunud firmasse kuni 15 000 eurot ning omandab selle eest 8-protsendilise osaluse. Lisaks sellele pakub programm meeskondadele loovat töökeskkonda Tallinnas Valges Majas.

Startup Wise Guysi arenguprogrammi kolmanda lennu tiimid:

TrainedOn (Ungari, Eesti), Leaf (Costa Rica), Camorka (Eesti), SiftyNet (Tšehhi), Safevox (Läti), Edumoko (Venemaa), Rockyourpaper (India), Actual Reports (Eesti).