Algab teine arenguidee konkurss

Eesti Arengufond kuulutab välja järjekorras teise konkursi, et leida ideid, mis arendavad Eesti majandust ja tõstavad eestimaalaste elukvaliteeti. Parim arenguidee saab aastase stipendiumi elluviimiseks.

Täna algab järjekorras teine arenguidee konkurss, millega otsitakse lennukaid ideid, et Eesti elu areneks. Arenguidee konkurssi eristab teistest Eestis korraldatavast idee- ja esseekonkursidest, et võitjale antakse aastane stipendium idee elluviimiseks. Konkursile oodatakse ideid ühiskonnaelu eri valdkondadest.

Konkursile oodatakse ideid kuni 1. maini veebilehele www.arenguidee.ee, samal aadressil saavad ka kõik huvilised esitatud ideid hinnata. Võitjad valitakse välja juuni alguses, hindamiskomisjoni kuuluvad nii eelmise aasta ideekonkursi võitjad, Arengufondi nõukogu esimees kui ka Riigikogu majanduskomisjoni juht.

Arengufondi juhatuse esimehe Pirko Konsa sõnul on oluline suurelt mõelda, kuid veelgi olulisem need teoks teha. “Lennukad ideed jäävad tihti kirja panemata ja ellu viimata, kuna selleks napib aega ja võimalusi,” selgitas Konsa. “Arengufond on võtnud eesmärgiks need ideed üles leida ja nende elluviimiseks esimene süst anda,” lisas Konsa.

Esimest korda korraldas fond arenguidee konkursi 2014. aastal. Parimateks ideedeks valiti välja kolm: ühiskondliku mõju võlakirjad, Eesti kui hackerspace ning e-residentsus. Tähelepanuväärsetest tõsteti esile veel idee iseliikuvate autode taristu loomisest, areneva ettevõtluse toetamisest läbi maksude ning Eesti ärisaadikute võrgustiku loomisest. Kõiki mullu esitatud ideid saab näha www.arenguidee.ee.