Eesti Arengufondi iduettevõtete instituudist kasvas välja viis suure potentsiaaliga iduettevõtet.

Eesti Arengufondi iduettevõtete instituudi Founder Institute kahekümne kolmest alustanud potentsiaalsest ettevõtjast lõpetas programmi viis ettevõtjat, kes on oma loodud ettevõttega alustanud tegevust. Kõigil loodud ettevõtetel on kõrge potentsiaal saavutada rahvusvahelist edu.

 

Programmis alustas novembris õppimist 23 potentsiaalset ettevõtjat. Neli kuud kestnud intensiivse semestri lõpetas edukalt 5 ettevõtjat. Programmi jooksul lõid nad oma iduettevõtte, mis tänaseks on oma tegevusega alustanud: CapIT24 tegeleb üürnike ja kinnisvaraomanike kokkuviimisega, SoondooQ digitaliseerib ja arhiveerib fotosid ning laste joonistusi, Murul Design teeb erilahendusega tapeete, Dr. Ruul Rawsome toodab toortoitu koduloomadele ning Targetta pakub terviklahendusi rahavoogude optimeerimiseks.

 

Arengufondis iduettevõtete instituuti juhtinud Mari Suviste sõnul on programmi suurim väärtus kaasa saadud mentaliteedis. “Nelja kuuga ideest päris klientideni jõudmine on väga kiire progress ning nõuab suurt pühendumist,” sõnas Suviste. “Programmis üles näidatud pühendumisega jätkates võib neid viite idufirmat oodata rahvusvaheline edu,” lisas Suviste.

 

Programmi valiti osalema juba mõningase juhtimiskogemusega palgatöötajad ning programmi teise eestvedaja Lauri Antalaineni sõnul täitis see oma eesmärki. “Kuna õppesessioonid toimusid õhtuti, said programmis osalejad jätkata ka oma põhitööga,” kommenteeris Antalainen. “Oma varasema töökogemuse tõttu olid neil mingid teadmised ja oskused juba olemas, mis aitasid neil kiiresti edasi areneda,” lisas Antalainen.

 

Iduettevõtjate instituut viidi läbi Startup Estonia programmi raames, mida rahastatakse Euroopa Regionaalfondi vahenditest. Startup Estonia eesmärk on pakkuda koostöös Eesti idufirmade ökosüsteemiga Eesti alustavatele ettevõtjatele lihtsasti mõistetavat ja terviklikku arengukeskkonda ning aidata kaasa ambitsioonikate ja maailmale väärtuslike ettevõtete loomisele ning arendamisele.

 

Silicon Valleys asuva peakorteriga Founders Institute on nelja tegutsemisaasta jooksul on aidanud kaasa enam kui 1000 tehnoloogia-startupi loomisele üle maailma. Loodud ettevõtete koguväärtuseks on 5 miljardit dollarit ja nad annavad tööd enam kui 10 000 inimesele.