Eestis viiakse Arengufondi toel esmakordselt läbi mentorlusprogrammi säästva tehnoloogia start-up’idele

Tallinn, 12. august – Eesti Arengufond korraldab koostöös Climate-KIC organisatsiooniga Eestis esmakordselt mentorlusprogrammi säästva tehnoloogia start-up’idele, millest on seni olnud võimalik osa võtta vaid välismaal. Programmi valiti 10 Eesti meeskonda, kes tegutsevad säästva tehnoloogia valdkonnas. Tegu on ainsa Euroopa Liidu mentorlusprogrammiga, mis keskendub kliimamõjudele ning aitab säästva tehnoloogia start-up’idel jõuda klientideni.

 

Eestis pilootprojektina alustava Climate-KIC mentorlusprogrammi esimesse lendu valiti 10 meeskonda, kes saavad nelja kuu jooksul mitmekülgset tuge. Juba sel aastal planeerivad meeskonnad jõuda investorvalmiduseni ning esimeste klientideni.

Climate-KIC mentorlusprogrammi projektijuhi Caroline Rute sõnul tehakse nelja kuu jooksul start-up’idega väga palju praktilist tööd, mis aitab start-up’idel edu saavutada. “Programmis valmistutakse investoritele enda ideid tutvustama ning kohtutakse potentsiaalsete klientidega. Parimate tulemuste saamiseks kasutame tuntud Eesti ja välismaa koolitajaid ning mentoreid. Välismaa kogemustest õppimiseks saadame meeskonnad kaks korda Poola ning parima meeskonna ka Silicon Valley’sse USAs,“ lisas Rute.

Mentorlusprogramm on osa rahvusvahelisest Climate-KIC võrgustikust, mida rahastatakse Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi vahenditest. Climate-KIC on Euroopa suurim avaliku ja erasektori innovatsiooni koostööprojekt, mis keskendub kliimamuutustele. Eesti Arengufondi koostööpartneriteks programmi läbiviimisel on Startup Wise Guys, Tehnopol ja Garage48 HUB.

Programmi kohta leiab lisainformatsiooni siit: http://www.arengufond.ee/en/startup-estonia/overview/cleantech/

Climate-KIC rahvusvaheliste tegevuste kohta saab lugeda siit: http://www.climate-kic.org/

Lisainfo:

Caroline Rute

Eesti Arengufond

caroline.rute@arengufond.ee

Tel +372 5919 0663