Riigi riskikapitali erafondivalitseja konkursile tuli osalema kuus meeskonda

Eesti Arengufondi ja SmartCapi korraldatud erafondivalitseja konkursile esitas huviavalduse kuus meeskonda, kellest neli kvalifitseerusid teise vooru. Teise vooru pääsenud meeskonnad saavad tutvuda otseinvesteeringute portfelliga, kujundada strateegia investeeringute edasiseks haldamiseks ning teha lõpliku pakkumise.

SmartCapi fondijuht Sille Pettai rääkis, et konkursi võitja selgub aasta lõpuks. “Eesmärk on parima meeskonna leidmine riiklikule riskikapitali portfellile. Esimesest voorust pääses edasi neli meeskonda kuuest, mis annab Euroopa Investeerimispanga poolt koostatud sõltumatule valikukomisjonile võimaluse hinnata ja võrrelda erinevaid nägemusi portfelli edasise haldamise osas ja leida nende seast sobivaim,” ütles ta. Eesmärgiga kindlustada läbipaistev konkurssi korraldus, mis oleks kooskõlas parima rahvusvahelise praktikaga, kaasas riik Euroopa Investeerimispanga (EIB).

EIB esindaja Bruno Robino rääkis, et kohaliku turu suuruse juures võib osalejate arvuga rahule jääda. Tema sõnul on konkurss sujunud plaanipäraselt ja annab hea eelduse võitja väljaselgitamiseks sel aastal. “Lõplike pakkumiste hindamisel on fookuses portfelli edasine strateegia, fondivalitseja võimekus, elujõulisus ning viis, kuidas fondivalitseja tagab enda ja riigi kui investori huvide maksimaalse ühtlustamise, samuti pakkumise kui terviku finantselemendid,” ütles Robino.

Eesti Arengufond, SmartCap ja Euroopa Investeerimispank kuulutasid 25. augustil välja konkursi leidmaks erafondivalitseja riigi riskikapitali otseinvesteeringute portfellile. Erafondivalitsejalt oodatakse uue fondi loomist, olemasolevate investeerimisportfellide otseinvesteeringute haldamist, jätkuinvesteeringute tegemist kuni 10 miljoni euro ulatuses ning investeeringutest väljumist vastavalt strateegiale.

Konkursi võitja peab investeerima uude fondi ka omakapitali ning juhtima seda turutingimustel. Uue fondivalitseja haldusalast jääb välja seni väljutud investeeringutest saadud tulu ning osalused, millest SmartCap väljub enne 2016. aasta 31. detsembrit.

Erafondivalitseja poolt valitsetav fond jätkab investeerimistegevust varasemate põhimõtete järgi – investeeringuid portfelliettevõtete omakapitali tehakse üksnes koos erainvestoritega. Uus fond peaks alustama tegevust 2017. aasta I kvartalis.

Lisainfo:
Sille Pettai
SmartCapi fondijuht
Sille.Pettai@smartcap.ee

+372 523 1675

Mari Vavulski
SmartCapi juhatuse liige
Mari.Vavulski@smartcap.ee

+372 5326 8116